Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

golovna 9ed70 1002321384В останній день зими українці споконвіків проводжають холоди і зустрічають молоду зелену весну. По всіх селах відбуваються гуляння: співають народних пісень, водять хороводи. На жаль, із часом старі традиції забуваються, проте викладачі та студенти філологічного факультету СумДПУ імені А. С. Макаренка мали нагоду поринути в атмосферу самобутнього народного гуляння, пізнати красу давньої української пісні.

Народний хор «Серпанок» та Охтирський хор із с. Комиші дали змогу слухачам заглибитися в сиву давнину та відчути дух спорідненості зі пращурами. Виконавці продемонстрували широку палітру народних пісень: забавлянок, дражнилок та закликань, починаючи від урочистих колядок і закінчуючи весільними піснями та веснянками. Кожна пісня – мережана витинанка голосів, що гармонічно перепліталися один з одним, створюючи неповторну канву мелодики української душі.

Уся аудиторія завмерла з першої ж пісні, бо серце кожного відчуло той нерозривний зв’язок із минувшиною, про який ми часто забуваємо, поринувши в буденні ілюзії сьогодення. Згадка свого прадавнього, нетлінного народно-духовного начала затріпотіла в кожного свідомого українця, бо неможливо не осягнути багатство щирої української душі. Навіть студенти-іноземці вдумливо, із захопленням слухали українські мотиви. Із упевненістю можна сказати, що вони так само відчули й зрозуміли глибину народної свідомості.

Але актори не обмежилися виконанням прадавніх пісень – глядачі мали змогу спостерігати сценічні дії весільного обряду, народних танців, вечорниць, весняних хороводів під живий музичний супровід. Атмосфера веселощів та забавлянь заповнила глядацьку залу, навіть викладачі й студенти хотіли піти в танок, а не на пари.

Окрема вдячність народному хору «Серпанок» та Охтирському хору з с. Комиші за їх величезний вклад у культуру рідної держави. Це, дійсно, важлива та благородна справа – оберігати й підтримувати давні традиції українського народу, відроджувати чарівну українську пісню, окриляти нею душі людей та нагадувати про нашу славну історію, пронизану пам’яттю тисячі тисяч поколінь.

Котик Віта, студентка 4 курсу
факультету іноземної та слов’янської філології

З любов'ю до ФІЛОЛОГІЧНОГО

Побували на цікавому пісенному заході "Ой, замкни зиму, одімкни літо!" за участі гуртів "Серпанок" (СумДПУ) та "Комишанське надвечір'я" (автентичні співачки з села Комиші Охтирського р-ну Сумської області), разом із якими закрили зимовий пісенний сезон, справили Колодія, перехід до масниці та закликали весну.

Недарма ж існує легенда про те, як Бог наділив Україну неоціненним даром  піснею. З тих пір, мабуть, так воно і ведеться: співають люди пісні, лікують ними серця, просвітляють уми та чарують душу. Яке ж тільки диво ці народні та автентичні пісні, у них переживаєш сильні почуття (радість, смуток, натхнення). І кого тільки не полонила їх вічна краса...

Емоції дуже теплі та щирі. Ми і пісень наслухалися, і гільце звили, і потанцювали, і пригадали традиції українського весілля, і відпочили від щоденних університетських буднів та зарядилися гарним весняним настроєм.

Дякуємо усім організаторам! Розквіту Вам і натхнення на подальші задуми та втілення мрій!

Ковтуненко Олена, студентка 2 курсу
факультету іноземної та слов’янської філології

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 173 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.