× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

 

Наукова тема кафедри загальної та регіональної географії, над якою працюють всі викладачі кафедри, протягом 2007-2012 рр. – “Регіональні проблеми геоекологічного і соціально-економічного розвитку регіону”. Крім того, кожен з викладачів має індивідуальну тему науково-дослідної роботи

 

Основними напрямками різноманітних наукових досліджень кафдри зоології, анатомії та фізіології людини і тварин є: 1) вивчення фауни та екології тварин Північно-Східної України в умовах антропічного тиску; 2) вікові особливості морфофункціональних і психофізіологічних показників та адаптаційних можливостей дитячого організму в сучасних екологічних та соціально-економічних умовах.

 

Науково-дослідна робота кафедри ботаніки проводиться з проблем вивчення та збереження різноманіття природної флори та видового різноманіття макроміцетів і мікроміцетів на території Сумської області. Вона включала польові дослідження, камеральну обробку польових досліджень, підготовку рекомендацій щодо охорони фіторізноманіття й мікобіоти, публікацію результатів наукових досліджень. Наукові дослідження проводились як за рахунок власних коштів, так і за сприяння й фінансування з боку Держуправління екології й природних ресурсів у Сумській області.

 

IV Міжнародний конкурс серед школярів на кращій навчально-практичний проект

«Природа, Людина, Держава – 2012»

 

Починаючи з 2009 року для юних дослідників з країн СНД проводиться Міжнародний конкурс серед школярів на кращий навчальний науково-прикладний проект "Природа, Людина, Країна". За чотири роки з разового заходу конкурс перетворився в довгостроковий проект, рівноправними учасниками якого стали і оргкомітети, і автори робіт, і їх керівники.

Основним завданням конкурсу є поширення досвіду практичної діяльності школярів середніх і старших класів в області збереження природних екосистем та рідкісних видів, формування в суспільстві екологічного світогляду. З цією метою організатори збирають вже завершені і успішно впроваджені  індивідуальні та колективні  проекти, кращі з яких відзначаються грамотами та цінними призами. Проте, завдання конкурсу, полягає не лише в тому, щоб конкурс закінчився не просто призами та збіркою праць, а саме широким обміном досвідом, який буде проводитися всіма доступними засобами, а потім застосовуватися в інших регіонах.

Традиційно конкурс проводиться в два етапи: 1 етап - на рівні суб'єкта Російської Федерації або іншої країни-учасниці; 2 етап - на міжнародному рівні. Конкурс проводиться за п’ятьма номінаціями:

-       особливо охоронювані природні території;

-       водно-болотні угіддя та інші природні екосистеми в критичному стані;

-       збереження видів Червоної книги і місць їх проживання;

-       птахи і людина;

-       ідеї ​​збереження  живої природи в побуті і культурі різних народів.

Більш детальніше про конкурс  можна дізнатися на сайті http://birder.ru/news.php?extend.225

22 травня 2012 року були підведені підсумки 2 етапу конкурсу. Серед робіт-переможців і науковий проект, виконаний під керівництвом одного із викладачів природничо-географічного факультету. Зокрема, у номінації «Птахи та людина» третє місце посіла робота Савостян Марії, учениці 10 класу Олешнянської ОВК Охтирського району Сумської області на тему «Біолого-екологічні особливості  великої синиці в умовах лісостепових дібров Сумської області». Науковим керівником цього дослідження виступив доцент кафедри зоології, анатомії та фізіології людини і тварин Мерзлікін Ігор Романович.

Вітаємо Ігоря Романовича та бажаємо йому та його учениці подальших успіхів та нових наукових відкриттів!

 

 

 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 222 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.