Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios

altНещодавно студенти ПГФ та ІПП СумДПУ імені А.С.Макаренка разом з практичним психологом Вікторією Ратєєвою взяли участь у мистецькому фестивалі «Ніч міста», створивши дві локації. Одна із них – це виставка «Особливі діти про особливе місто» , яка була створена разом з вихованцями Сумського центру соціально-психологічної реабілітації за допомогою фарб, пастелі. «На мою думку, багато речей відбувається завдяки дітям, саме вони - це своєрідний шлях від минулого дорослих в майбутнє. Те, що поєднує наші життя, і завжди має продовження. Тому ідея зробити локацію від імені дітей, а саме особливих, і стала нашою метою. Місто їх очима може дати можливість дорослим скористатися ідеями дітей та покращити наші рідні Суми» - говорить Вікторія Ратєєва.

Наступна локація - «Дерево Бажань».

Вікторія Ратєєва : «У кожного з нас є мрії. Деякі здійснюються протягом життя, про інші ми ще мріємо, а інші так і залишаються лише мріями.

Дерево завжди асоціюється з родиною, корінням, продовженням кожного з нас. Тому кожен сум‘янин мав можливість замовити бажання біля нашого дерева та отримати побажання для себе.

Дуже важливо бути залученим до таких заходів, що дає змогу популяризувати професію та розвиватися разом з молоддю.

Вдячні Агенції Промоції Суми за можливість втілення проектів та співпрацю, студентам за участь та особливо Оксані Олексіївні Пташенчук за підтримку".

altaltaltaltaltalt

 

 

altПсихологічна служба провела заняття волонтерського соціального проекту творчої студії «АРТ+». Займались з дітками з особливими потребами. Разом зі студентами відпрацьовували методи та напрямки арт-терапії, використовуючи різні матеріали та нові напрямки. У наступному начальному році будемо продовжувати наш проект, який допомагає дітям та дає нам можливість приміряти на себе практичні навички та ідентичність професії психолога та соціального педагога.

altaltalt

 

1 de277 1949490920Для випускників університету здійснюється просвітницька робота за темою: "Як успішно пройти співбесіду при прийомі на роботу". Практичний психолог Білокур Яна Миколаївна та соціальний педагог Маркевич Дарина Олександрівна розповіли про секрети та шляхи вдалого працевлаштування. 

Пошук роботи - процес, який складається з декількох етапів, одним з яких є безпосереднє проходження самої співбесіди. Перша співбесіда - це ознайомлення претендента з фірмою чи організацією, на яку він хоче влаштуватися. Це своєрідні оглядини, коли потрібно показати себе і сподобатися всім, з ким доведеться спілкуватися.Пройти співбесіду на роботу не так складно, як може здатися на перший погляд. Існує кілька основних правил, які варто пам’ятати при проходженні співбесіди. Адже від цієї бесіди може багато чого залежати,а саме майбутнє цієї людини.

У кого не було можливості бути присутнім на заході, має можливість звернутися до спеціалістів психологічної служби індивідуально запис на консультації за телефоном 68-59-81

2 fb0c5 18864540043 b287c 9126256654 39577 1229394510

 

 

 

altНещодавно серед студентів, які брали участь у просвітницькому заході психологічної служби, було проведено анонімне опитування «Потреба психологічної допомоги». За результатами опитування було оброблено 58 анкет та отримано наступні результати:

28%(16 осіб) студентів показали високу потребу психологічної допомоги. Це свідчить про те, що вони відчувають довіру до психологів і прагнуть до спільного вирішення проблем. Можливо, на даний момент багато труднощів психологічного характеру.
62%(36 осіб) студентів займають місце середнього рівня потреби психологічної допомоги. Тобто більше половини студентів визнають позитивну роль психологів, але не бажають залучати їх до вирішення своїх проблем.
10% (6 осіб) опитаних студентів продемонстрували низький рівень. Це говорить або про психологічну неосвіченість, або про негативний досвід спілкування з психологом, психологічними закладами.
Узагальнюючи результати опитування, можна зробити висновки, що робота психологічної служби є дуже важливою та потребує постійної популяризації серед студентської молоді, залучення до психологічних заходів та підтримки зі сторони адміністрації та викладачів.

 

alt23 квітня Психологічною службою університету був проведений просвітницький захід до Всеукраїнського дня психолога. Особливу подяку за співпрацю психологічна служба СумДПУ висловлює директору НН ІФК Лянному М.О., заступнику директора Звіряці О.М.,, заступнику з виховної роботи НН ІПП Іоновій І.М., заступнику з виховної роботи ННІ ІТФ Жукову О.В., декану ФІСФ Коваленку А.М. та всім викладачам , які долучилися до участі у заході.

 У наше століття психологія стала надзвичайно популярною. Нею цікавляться не тільки на науковому, а й на побутовому рівні. Це унікальне значення психології передбачив ще Жан Піаже, який став найвідомішим психологом свого часу.

За останнє сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки в 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуття, про самопізнання та соціальні ролі.

Поява Всеукраїнського дня психолога теж цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Сьогодні психологи працюють не тільки в медустановах, а й у навчальних закладах, оскільки рішення психологічних проблем людини вважається базовим у процесі її особистісного становлення. Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, горе і радості, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.

altaltaltaltaltalt

 

altДо Дня Психолога психологічна служба разом зі студентами ІПП та ПГФ провела ряд заходів для популяризації професії психолога та ознайомлення з основними напрямками в роботі.


1. Проведено інтерактивну лекцію «Основні аспекти жіночності» на основі 33-і лекції «Жіночність» з «Введення в психоаналіз» З. Фрейда. 
2. Проведено дитячу студію для особливих дітей «АРТ-позитив».
3. Провели у неділю для населення міста Суми міні-флешмоб, де говорили про День Психолога та роздавали людям мотивуючі побажання. 
Для нашої служби - це гарне свято, яке дає можливість популяризувати професію психолога та знайомити оточуючих з основними напрямками роботи.

altaltaltaltaltalt

 

 

 

alt

Студенти-практиканти ІПП наразі проходять практику на базі психологічної служби СумДПУ та стали на деякий час тренерами. Провели цікаве тренінгове заняття щодо профілактики емоційного вигорання та проявів стресу серед студентської молоді. Використовували техніки м’язової релаксації, візуалізацію, розповіли про способи прояву та позбавлення від стресу. Активно та гарно провели час зі студентами ПГФ.

 

altaltaltaltalt

 

 

«Основи єстетотерапіі: від теорії до практики»

altНещодавно активно та дійсно у творчій атмосфері практичним психологом Ратєєвою В.О. було проведено навчальний модуль за авторською програмою: «Основи єстетотерапіі: від теорії до практики». Працювали з сімейною темою: стосунки в родині, стосунки в парі, взаємодія. Освоювали методи ізотерапіі, роботу с пластичними матеріалами, аквареллю, пастеллю, гуашем, глиною, а також проективні методики. Зустріч була насиченою та продуктивною. Попереду останній модуль та сертифікація учасників.

altaltaltaltalt

 

altІснує величезна кількість людей, які відчувають внутрішню неузгодженність між сприйняттям світу, себе, свого місця в суспільстві з однієї сторони і прагненням жити в гармонії з собою і з навколишнім світом з іншого боку. 

Психологічна служба університету працює зі студентами, щоб допомогти зрозуміти себе і світ навколо себе, адже неможливо стати успішним і щасливим,не перебуваючи в злагоді з самим собою і з оточуючим світом. 
Гармонія в перекладі з грецької означає – зв’язок, порядок, співзвуччя, лад, злагодженість, домірність, стрункий порядок, відповідність. 

Гармонія – це єдність в множині. Тобто гармонія покликана бути досконалим зв’язком між протилежними властивостями. А щоб досягти гармонії в собі, перш за все, необхідно переглянути своє ставлення до самого себе. Оцінити себе, як особистість, по-новому. Визначити, які недоліки не дають змоги жити щасливо, і переробити їх або навчитися використовувати їх так, щоб вони виглядали як переваги. Побачити себе, визначитися зі своїм місцем у навколишньому світі. Все вищезазначене –це тільки частина тієї повсякденної праці, що передбачає успіх гармонізації свого життя.
Навчіться чути себе і прислухатися до внутрішнього голосу, шукайте свою дорогу, свій шлях, який обов’язково приведе вас до щастя. Це досить терниста дорога, яку варто пройти кожній людині. Але витримавши всі випробування і провівши роботу над собою, ви знайдете не тільки внутрішню гармонію, але і гармонію з зовнішнім світом, з оточуючими вас людьми. Багато зусиль треба докласти як до розуміння своєї мети, так і на шляху до її досягнення. Сподіваємося, що зможемо допомогти Вам у цьому. Запис на індивідуальні консультації за телефоном: 68-59-81

altaltalt

 

 

altПідвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу та гуманізація стосунків у студентському колективі є дуже важливими, тому співробітники психологічної служби СумДПУ багато уваги приділяють популяризації психологічного здоров'я та сприянню повноцінного розвитку особистості студентів., створення умов для формування в них мотивації до самовиховання й саморозвитку та забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу.

alt

 

altПсихологічна служба університету продовжує здійснювати просвітницьку діяльність для студентів. На нещодавній зустрічі зі студентами говорили про сприйняття світу, гармонійний розвиток особистості та взаєморозуміння з оточуючими. Для присутніх було запропоновано проективну методику, призначену для дослідження тих глибинних індивідуальних особливостей особистості, які менш за все доступні безпосередньому спостереженні чи опитуванні.

altalt

 

altПросвітницька діяльність є основою професійного зростання та популяризаціі професії соціального педагога, психолога. Тому активна співпраця психологічної служби з Інститутом педагогіки і психології є важливою. Завдяки колегам та зацікавленим студентам 3 курсубуло проведено заняття з ознайомлення з методом метафоричних асоціативних зображень. Авторські МАК, МАК українських колег, німецька колода «ОН». Ознайомлення з методом роботи з МАК. Психологічна служба СумДПУ висловлює вдячність Іоновій Ірині Миколаївні - викладачу кафедри соціальної педагогіки, к.пед.наук за зацікавленість роботою психологічної служби.

altaltalt

 

altВ другій половині навчального року співробітники університету все частіше зіштовхуються з проблемою погіршення емоційного та психологічного здоров'я. Психологічна служба університету проводить профілактичні заходи щодо покращення емоційного стану співробітників. Практичний психолог Білокур Яна Миколаївна 23 лютого провела тренінгове заняття для бібліотекарів університету, співробітники мали змогу познайомитися з методами релаксації та самореалізації. Заняття проводилося з елементами тренінгу на тему: "Профілактика професійного вигорання ". За необхідності можна подати заявку для проведення тренінгів в інших структурних підрозділах.

 

altalt

 

 

 

IMG-77882269ac4cf7e11bc1f2170f00e221-V 00c71 84541749912 лютого 2018 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015 група), «Соціальне забезпечення»(0016 група) і «Соціальна педагогіка» (0035 група) за ініціативи к.п.н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ІОНОВОЇ Ірини Миколаївни відвідали Психологічну службу СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Метою зустрічі стало ознайомлення майбутніх фахівців з діяльністю Соціально-психологічної служби в системі вищої освіти – спеціалізованим формуванням університету, яке в межах реалізації державної молодіжної політики надає безкоштовні соціальні послуги та допомогу студентській молоді. Від фахівця служби МАРКЕВИЧ Дарини Олександрівни, яка є випускницею Педагогічного за спеціальністю «Соціальна педагогіка», студенти дізналися про специфіку роботи соціального педагога вищого навчального закладу, його посадові обов’язки, функції та завдання.

 

altПсихологічною службою був проведений семінар для студентів 4-6 курсів пільгових категорій, де була надана інформація щодо виплати допомоги при працевлаштуванні дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Для додаткової інформації звертайтесь в кабінет 427 (4 поверх ФІСФ).

 

altalt21 грудня психологічною службою СумДПУ була проведена лекція на тему "Як подолати стрес перед іспитами". Студенти мали змогу отримати корисну інформацію про те, як краще підготувати себе до іспитів та успішно все здати. Були надані рекомендації щодо секретів успішного запам"ятовування інформації, обговорювались також теми дотримання режиму дня, тайм-менеджмент із врахуванням індивідуальних біоритмів людини.

 

altПсихологічна служба університету продовжує просвітницьку роботу з іноземними студентами. На таких профілактичних заходах студенти знайомляться з діяльністю служби та мають змогу записатися на індивідуальні консультації.

altalt

 

4 ff01d 1583362116Психологічна служба Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка взяла активну участь у щорічній акції "16 днів проти насильства". Практичний психолог Білокур Яна Миколаївна провела майстер-класи для студентів та прийомних батьків.

05.12.2017 Сумський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організував та провів  соціальний воркшоп, учасниками якого стали студенти вищих навчальних закладів, фахівці мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області та прийомні батьки. Метою заходу стало підвищення обізнаності населення з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства. Після цього учасники заходу взяли участь в майстер-класах, які проводили справжні знавці своєї справи. Підіймались також питання правових основ запобігання та протидії насильству в сім'ї (зокрема над дітьми), особливості взаємовідносин у родині, питання конфліктів в сім'ї та способи їх подолання, поведінки в екстремальних ситуаціях, нетерпимого ставлення до насильства взагалі.

1 1e36b 18860605902 2bcc8 9537681723 00cff 18849939915 bd6e3 796366827

Семінар для кураторів

123 763d6 15917332751234 74d19 1046864695125 046cc 1282065201

Нещодавно психологічна служба університету провела семінар для кураторів 1 курсів,  метою якого стало висвітлення результатів анкетування про адаптацію студентів, проживання у гуртожитку. ПРактичний психолог та соціальний педагог СумДПУ також розповіли про свою діяльність, напрямки роботи, категорії студентів, з якими вони працюють, можливості оформлення соціальної стипендії, проведення індивідуальних та групових консультацій. Окремим блоком була надана інформація щодо студентів пільгової категорії та їх адаптації в університеті.

У СумДПУ завершився фестиваль «Docudays»

1 ba38b 2051760642 545b0 17976975423 0b443 1653602149

Психологічна служба СумДПУ завершила показ документальних фільмів про права людини у рамках фестивалю «Docudays». Дякуємо усім, хто знайшов можливість прийти та переглянути разом з нами фільми. Окрему подяку хочеться висловити Сумській обласній спілці кіноосвіти за надану можливість участі в такому чудовому фестивалі.

До міжнародного дня боротьби зі СНІДом

1243 8812e 1759262101123 01a5e 1419867482124 ad6c5 365554750111 c1b93 1195324296

У СумДПУ підведено підсумки профілактично-просвітницького тижня до міжнародного дня боротьби зі СНІДом. У рамках цього тижня психологічною службою університету було проведено ряд заходів: тренінги, лекції, показ відеороликів, розповсюдження інформаційних буклетів та засобів контрацепції з метою виховання у студентства культури сексуальних відносин. 

2 7dac1 2131912996

Увага! Увага! На 4 поверсі факультету іноземної мови та слов'янської філології розпочав свою роботу СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ INSTAGRAM. Дошка наповнена інформацією корисною для всіх студентів, також є особовий розділ для пільгової категорії населення. Особливістю дошки є те, що в ній Психологічна служба створила анонімне діалогове вікно MESSENGER, куди студенти мають можливість надсилати анонімні листи та отримувати відповідь на свої питання, якщо соромляться звернутися до спеціалістів особисто. З інструкцією щодо користування діалоговим вікном можливо ознайомитися на дошці. Психологічна служба СумДПУ ім.А.С.Макаренка завжди готова надати Вам свою допомогу!

 

 

 

1 0eea0 193234782215 листопада 2017 року Психологічною службою разом з представником СБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Лесик Юлією Юріївною за фінансової підтримки Управління молоді та спорту Сумської ОДА на базі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка була проведена презентація проекту «Народження з любов’ю» для студентів університету.

Тематики заходу – «Репродуктивне здоров’я. Планування вагітності. Контрацепція.». Студентам надали необхідні знання про ВІЛ / СНІД, ІПСШ шляхи та масштаби їх поширення, наслідки інфекції та її запобігання, сформувати розуміння власної відповідальності. Окремо було виділено питання важливості відповідального ставлення до планування вагітності та існуючих методів контрацепції для чоловіків та жінок. В кінці заходу студентам були надані листівки з інформацією, куди можна звернутися для анонімного проходження тесту на ВІЛ та презервативи. Після завершення аудиторія подякувала організаторам за проведений захід.

2 bdcae 14636883813 b025c 1204056500

 

altПсихологічна служба та кафедра соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності провела семінар-практикум для соціальних працівників, які працюють з різними пільговими категоріями населення. Під час заходу використовували в роботі сучасні напрямки арт-технологій: проективну психо-діагностичну методику "Живий дім" з метою ознайомлення та отримання власного досвіду в напрямку арт-терапії. Також знайомилися та на власному досвіді випробували на разі сучасний напрямок роботи за допомогою авторських розробок метафоричних асоціативних зображень (автор к.пед.наук Ратєєва В.О.). Метою заняття було зняття психоемоційноі наруги, профілактика стресу.

altaltalt

 

Психологічна служба півдищує професійни рівень

1 8b368 51614056Нещодавно Психологічна служба взяла участь у семінарі з арт-терапії на тему: "Арт-терапевтичні методи в роботі з психологічною травмою та розладами", який проводила доктор медичних наук Маргарет Буггер з медичного університету міста Грац (Австрія). Заняття було змістовним, корисним, насиченим. Різноманітні практичні вправи, обговорення, методичний підхід дав змогу поглибити знання з арт-терапії та підштовхнув до створення низки волонтерських заходів для студентської молоді, поширення новітніх арт-технологій, нових напрямків в роботі з дитячими травмами.

4 57955 4272844193 393c6 11056011702 3012e 1292429774

 

22656235 1345064195602458 740625287 n 3c802 207118610718 жовтня 2017 року пройшла прес-конференція щодо відкриття 14-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно "Docudayas UA" про права людини. Під час заходу було визначено пріоритетні напрямки роботи з представниками Психологічної служби СумДПУ ім. А.С.Макаренка (практичним психологом Степаненко Я.М. та соціальним педагогом Маркевич Д.О.). У Сумському прес-клубі за організації Сумської обласної організації кіноосвіти НСКУ був також презентований фільм "Боротьба Джамали" та по закінченню його обговорення. У майбутньому є можливість презентації  фільмів фестивалю в стінах СумДПУ ім. А.С.Макаренка для студентів нашого вузу.

22684733 1345064128935798 1539056955 n df39b 102901625822554463 1345064208935790 1323554878 n 2fd16 772097180

 

altПсихологічною службою університету розпочато цикл тренінгових занять. Першою групою учасників стали студенти факультету іноземної та слов'янської філології. У результаті заняття, темою якого став  "Згуртований колектив", студенти отримали нові враження від роботи в групі та більше дізналися цікавого один про одного та ближче познайомилися.

 

22414635 1339986739443537 58895776 n 8be7c 16462038622471513 1339986042776940 2072301383 n 391a1 173376107622500887 1339986802776864 1445827367 n c5b0b 1265409115

 

22386615 1337576786351199 1442000194 n 06204 13215187409 жовтня 2017 року відбулася зустріч спеціалістів Психологічної служби та студентів 3 курсу спеціальностей "Соціальна робота", "Соціальне забезпечення" НН Інституту педагогіки та психології. Метою зустрічі стало залучення їх у практичній роботі служби для отримання практичного професійного досвіду. У результаті домовилися на продуктивну співпрацю соціального педагога, практичного психолога та студентів протягом року, а також участь у волонтерській діяльності.

 

 

ajana2 889cb 1388944984

14 вересня 2017 року відбувся семінар для старост 1 курсу від психологічної служби університету. На заході було присутньо близько 40 осіб.  Метою заходу стала адаптація студентів у стінах Педагогічного університету.

jana 01067 1653737758darina fa220 462325762darina2 00d26 1888627779

 

 

altНещодавно психологічна служба разом зі студентами природничо-географічного факультету отримала можливість презентувати власний проект у фестивалі «Ніч міста», який був присвячений дню народження міста Суми. Проект отримав назву «Вікна». "Ми створили власну інсталяцію, розфарбували вікна спеціальними фарбами, які світяться вночі, висвітлили декілька сучасних та минулих архітектурних елементів нашого міста в рамках теми відзеркалення часів" - ділиться емоціями Вікторія Ратєєва.

Метою проекту було привернути увагу до міського простору, архітектурних елементів, занедбаних куточків міста, які мають історичне значення; за допомогою нічного освітлення акцентувати увагу на певних  місцях. Наша локація була розташована по вулиці Соборній 27 (у дворику) і протягом усієї ночі жителі та гості могли помилуватися незвичайним витвором.

 

 

altПрофорієнтаційна майстерня«Joy.Job.Сhoice» 

З 28 по 30 серпня психологічна служба СумДПУ організувала цікавий та змістовний захід - профорієнтаційну майстерню «Joy.Job.Сhoice»  за участі тренерів з Києва. Учасниками заходу стали студенти  природничо-географічного факультету, які, за їх словами, дуже цікаво та змістовно провели свій час.

Кращі психологи-тренери, ментори, молоді активісти та громадські діячі також взяли у даному заході, допомагаючи студентам знайти своє призначення, та озброїли необхідними інструментами для побудови свого професійного майбутнього. 

Протягом тренінгу були освоєні наступні технології:

- інтерактивні профорієнтаційні ігри та командну роботу;
- профорієнтаційні тестування;
- спілкування з цікавими успішними людьми в форматі «світового кафе»;
-знайомство з перспективними професіями;
-активація своєї супер сили;
- розробка дорожньої карти «Кар’єра моєї мрії»;
- складали резюме;
- пройшли майстер-клас «Як вдало пройти співбесіду».

Але головне, що отримала молодь, це нове бачення себе та звільнення від комплексів. Після проходження курсу кожен отримав  чіткумету та покроковий план її досягнення.
Всі учасники отримали сертифікати, що підтверджують проходження навчання.

Проект реалізується Міжнародним Благодійним фондом Гарних справ за підтримки Фонду сприяння демократії при посольстві США. Для нас це цікава можливість долучатися до різних проектів, приймати участь у різноманітних заходах та інтерактивних проектах.

Подяка за допомогу Пташенчук Оксані Олексіівні. 

altalt

 

alt20 квітня відбувся масовий захід профілактичного характеру для лаборантів 35 кафедр університету. Заняття на тему "Профілактика професійного вигорання "  проводилося з елементами тренінгу, на якому були присутні 50 працівників кафедр які мали змогу удосконалити вміння зберігати здоров'я та ознайомитись з вправами релаксації . Даний захід проводився практичним психологом Степаненко Яною Миколаївною.

alt

 

altНа минулому тижні відбулася чергова продуктивна зустріч практичного психолога СумДПУ Степаненко Яни Миколаївни зі студентами ПГФ на тему "Цінність життя".

altalt

 

altУ другій половині навчального року співробітники університету все частіше зіштовхуються з проблемою погіршення емоційного та психологічного здоров'я. Психологічна служба університету проводить профілактичні заходи щодо покращення емоційного стану співробітників. Практичний психолог Степаненко Яна Миколаївна на цьому тижні провела тренінгове для секретаріату університету. Співробітники мали змогу познайомитися з методами релаксації та саморегуляції.

alt alt

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02

Всі контакти

На сайті

На даний момент 57 гостей на сайті

Електронний Розклад

stiker b890e 191035824

Copyright © 1924 - 2018. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW