Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
simbol sio 4a1af 1669176452

КАФЕДРА СПЕЦІАЛЬНОЇ ТА ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

запрошує на навчання на 2018-2019 навчальний рік

за спеціальністю

Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія) денна, заочна форма навчання 

Спеціальна освіта (Тифлопедагогіка. Сурдопедагогіка) заочна форма навчання

Контактний телефон кафедри: (0542) 68-59-43

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Детальніша інформація

ВАЖЛИВЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!

Перехід на офіційну сторінку

Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти 

Професорсько-викладацький склад кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

kafedra kio 1827974096

На фото склад кафедри в 2016 р.

degtyarenko t.m 211552050Дегтяренко Тетяна Миколаївна – завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор. Вчитель-дефектолог вищої категорії, вчитель-методист. Відмінник освіти України. Завідувач лабораторії корекційно-реабілітаційних технологій СумДПУ імені А. С. Макаренка

Базова освіта: у 1981 році закінчила Ленінградський державний педагогічний інститут імені О. І. Герцена, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель шкіл сліпих та слабозорих.

У 2005 році на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України захистила кандидатську дисертацію на тему „Комплексна система корекційно-реабілітаційної роботи в дошкільному закладі для дітей з порушеннями зору”. Вчене звання доцента присвоєно у 2009 році.

У 2013 році на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України захистила докторську дисертацію на тему „Теоретико-методологічні засади управління системою корекційно-реабілітаційної допомоги особам з психофізичними порушеннями”. У 2015 році присвоєно вчене звання професора.

Основні фахові курси: корекційна педагогіка, мовленнєві та сенсорні системи та їх порушення, основи наукових досліджень, основи тифлопедагогіки.

Коло наукових інтересів: модернізація системи корекційно-реабілітаційної допомоги особам з психофізичними порушеннями та/або з інвалідністю.

Педагогічний стаж: 41 рік, з них 14 років – в системі вищої педагогічної освіти в у СумДПУ імені А. С. Макаренка. З 2006 по 2008 роки – заступник декана з навчальної роботи факультету педагогіки та практичної психології СумДПУ імені А. С. Макаренка, з 2011 року – завідувач лабораторії корекційно-реабілітаційних технологій СумДПУ імені А.С. Макаренка. Член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (з 2014 року), Всеукраїнської громадської організації „Асоціація тифлопедагогів України” (з 2006 року), Європейської організації ICVI, яка займається науково-практичними питаннями з розвитку та життєдіяльності осіб з порушеннями зору (з 2004 року).

Наукові публікації: 80, серед них 38 у фахових виданнях, 5 – у міжнародних виданнях. Дегтяренко Т. М. є автором 4 монографій, 2 навчальних, 1 науково-методичного посібника, 1 методичних рекомендацій, 4 з яких мають гриф МОН України.

Нагороди: знак „Відмінник освіти України”, почесна грамота МОН України, подяка МОН України, грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

bondarenko yu.a 2062902209Бондаренко Юлія Анатоліївна – доктор педагогічних наук, доцент. Вчитель-дефектолог першої категорії.

Базова освіта: у 1994 році закінчила Глухівський державний педагогічний інститут імені С. М. Сергєєва-Ценського, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель початкових класів. У 2000 році – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель шкіл сліпих та слабозорих. Тифлопедагог дошкільних закладів.

У 2006 році на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України захистила кандидатську дисертацію на тему „Корекція психофізичного розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями зору засобами ритміки”.

Є членом творчої групи лабораторії тифлопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України з розробки програмового та методичного забезпечення.

З 2008 року очолювала кафедру корекційної та інклюзивної освіти.

З 2014 року навчається в докторантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, тема докторської дисертації „Теоретико-методичні засади корекційного спрямування музичної діяльності дошкільників зі зниженим зором”.

У 2017 році успішно захистила докторську дисертацію і отримала звання доктора педагогічних наук.

Основні фахові курси: корекційна педагогіка, історія корекційної педагогіки, спеціальна методика дошкільного виховання, спеціальна методика музичного виховання, корекційна ритміка.

Коло наукових інтересів: актуальні проблеми навчання і виховання дітей з особливими потребами в інтегрованому та інклюзивному освітньому середовищі.

Педагогічний стаж: 22 роки, з них – 4 роки у Сумській загальноосвітній школі № 11 на посаді вчителя початкових класів, 9 років – у Сумському спеціальному НВК „Загальноосвітня школа І ступеня – ДНЗ № 37 „Зірочка” на посаді вчителя-дефектолога (тифлопедагога) та вчителя початкових класів, 3 роки у Сумському спеціальному РНВК „Загальноосвітня школа І ступеня – ДНЗ № 34” на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога), 14 років – в системі вищої педагогічної освіти в у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 60, серед них 23 у фахових виданнях, 5 – у міжнародних виданнях. Ю. А. Бондаренко є автором 12 навчально-методичних посібників, 2 з яких мають гриф МОН України.

Нагороди: почесна грамота МОН України, грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

kolishkin o.v 966070658Колишкін Олександр Володимирович – кандидат педагогічних наук, доцент.

Базова освіта: у 1994 році закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель фізичної культури.

Майстер спорту СРСР з велоспорту (шосе), переможець та призер першостей України, СРСР у складі ЦОП „Темп” м. Харків.

У 2004 році на базі Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (м. Одеса) захистив кандидатську дисертацію на тему „Корекція рухових порушень дітей старшого шкільного віку з розладами слуху засобами адаптивного фізичного виховання”. З вересня 2005 року по вересень 2008 року очолював кафедру корекційної педагогіки і спеціальної психології. З січня з 2006 року по вересень 2010 року обіймав посаду декана факультету педагогіки і практичної психології.

Основні фахові курси: вступ до спеціальності „Корекційна освіта і педагогічна деонтологія”, спеціальна методика фізичного виховання, фізична культура з методикою викладання, методологія і методи психолого-педагогічних досліджень у галузі корекційної освіти.

Коло наукових інтересів: розвиток рухової сфери дітей з порушеннями психофізичного розвитку засобами адаптивної фізичної культури.

Педагогічний стаж: 22 роки, з них 22 роки – в системі вищої педагогічної освіти у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 75, серед них 35 у фахових виданнях, 7 – у міжнародних виданнях. Колишкін О. В. є автором 3 навчальних та 3 навчально-методичних посібників, 2 з яких мають гриф МОН України.

Нагороди: грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

boryak o.v 965469095Боряк Оксана Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент. Заступник директора НН Інституту педагогіки та психології з наукової роботи. Вчитель-логопед першої категорії.

Базова освіта: у 1999 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель музики, етики, естетики, художньої культури. У 2003 році – Слов’янський державний педагогічний університет, ОКР спеціаліст, кваліфікація – логопед шкільних і дошкільних закладів.

У 2012 році на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію на тему „Корекція просодичної сторони мовлення дітей старшого дошкільного віку з дизартрією засобами логопедичної ритміки”.

Основні фахові курси: неврологічні основи логопедії, логопедія, спеціальна методика української мови, методика викладання української мови в старших класах спеціальної школи.

Коло наукових інтересів: моделі та технології роботи з дітьми з тяжкими порушеннями мовлення.

Педагогічний стаж: 19 років, з них – 7 років у Сумській спеціальній загальноосвітній школі на посаді вчителя-логопеда, 11 років – в системі вищої педагогічної освіти у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 50, серед них 35 у фахових виданнях. Боряк О. В. є автором 2 навчально-методичних посібників.

Нагороди: грамота МОН України, грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

kosenko yu.m 809398909Косенко Юрій Миколайович – кандидат педагогічних наук, в.о. доцента. Вчитель-дефектолог вищої категорії.

Базова освіта: у 1997 році закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель історії. Практичний психолог. У 2003 році – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель допоміжної школи, олігофренопедагог дошкільних закладів.

Є членом творчої групи лабораторії інтенсивної педагогічної корекції Інституту спеціальної педагогіки НАПН України з розробки програмового та методичного забезпечення.

За сумісництвом працює вчителем історії Сумської спеціальної загальноосвітньої школи, тренерем-викладачем Сумського обласного центру „Інваспорт”.

У 2013 році на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України захистив кандидатську дисертацію на тему „Дидактична гра як метод формування історичних понять у розумово відсталих учнів”.

Основні фахові курси: історія корекційної педагогіки, спеціальна методика історії, спеціальна методика соціально-побутового орієнтування, основи теорії і методики виховної роботи в спеціальних закладах.

Коло наукових інтересів: формування історичних понять у розумово відсталих учнів.

Педагогічний стаж: 19 років, з них – 18 років у Сумській спеціальній загальноосвітній школі на посаді вчителя історії, 10 років – у системі вищої педагогічної освіти у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 35, серед них 20 у фахових виданнях. Косенко Ю. М. є автором 2 навчально-методичних посібників.

Нагороди: грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, грамота обласного управління фізичної культури і спорту Сумської ОДА.

pryadko l.o 393176460Прядко Любов Олексіївна – кандидат педагогічних наук, доцент.

Базова освіта: у 2004 році закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова з відзнакою, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель допоміжної школи, олігофренопедагог дошкільних закладів.

Основне місце роботи: доцент кафедри андрагогіки та корекційної освіти, завідувач лабораторії інклюзивного та інтегрованого навчання Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У 2010 році на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію на тему „Підготовка майбутнього корекційного педагога до роботи з розумово відсталими дітьми в реабілітаційному центрі”.

Основні фахові курси: клініка інтелектуальних порушень, інклюзивне навчання в системі загальної освіти, інклюзивна освіта основи інклюзивного навчання.

Коло наукових інтересів: підготовка корекційного педагога до роботи з розумово відсталими дітьми в реабілітаційному центрі, формування інклюзивної компетенції педагога ЗНЗ.

Педагогічний стаж: 19 років, з них – 6 років у Сумській спеціальній загальноосвітній школі на посаді вчителя початкових класів, 13 років – в системі вищої педагогічної освіти у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 35, серед них 27 у фахових виданнях.

Нагороди: грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

kislicina m.v 949083880Кісліцина Марина Вікторівна – викладач.

Базова освіта: у 2003 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель біології, валеології з основами екології. Практичний психолог.

Закінчила аспірантуру Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (19.00.08 – спеціальна психологія).

З 2007 року є організатором волонтерського руху серед студентів напряму підготовки Корекційна освіта (корекційна психопедагогіка). З 2008 року є куратором благодійної акції „Разом зробимо більше!”, яка присвячена Дню інваліда та Дню Святого Миколая.

З вересня 2016 року є керівником студентського науково-методичного центру "Крок на зустріч".

Тема кандидатської дисертації: „Психологічні особливості професійного вигорання педагогічних працівників спеціальних освітніх закладів для розумово відсталих учнів”.

Основні фахові курси: спеціальна психологія, психологічна служба в системі корекційної освіти, практикум з групової психокорекції для дітей з особливостями інтелектуального розвитку, психологія сім’ї дитини з особливостями інтелектуального розвитку.

Педагогічний стаж: 15 років, з них – 3 роки у Сумській загальноосвітній школі № 19 на посаді практичного психолога, 12 років – в системі вищої педагогічної освіти в у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 25, серед них 10 у фахових виданнях.

Нагороди: грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, грамоти ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка.

chobanyan a.v 1714227716Чобанян Анна Варужанівна – викладач.

Базова освіта: у 2007 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка з відзнакою, ОКР спеціаліст, кваліфікація – соціальний педагог. Практичний психолог.

Закінчила аспірантуру Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (19.00.08 – спеціальна психологія).

Тема кандидатської дисертації: „Формування соціальних потреб у дітей з помірною розумовою відсталістю шляхом оптимізації батьківсько-дитячих відносин”.

З вересня 2016 року є керівником профорієнтаційного центру кафедри корекційної та інклюзивної освіти.

Основні фахові курси: психологія конфлікту, психологічне консультування, корекційно-реабілітаціні служби, основи психокорекції дітей з особливостями інтелектуального розвитку.

Педагогічний стаж: 9 років, з них – 9 років в системі вищої педагогічної освіти в СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

Наукові публікації: 12, серед них 5 у фахових виданнях.

Нагороди: грамоти ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка.

zolotarova t.v 1335529692Золотарьова Тетяна Вікторівна – викладач.

Базова освіта: у 2007 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка з відзнакою, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель загальноосвітньої спеціальної (корекційної) школи, педагог соціально-реабілітаційних закладів для осіб з особливостями інтелектуального розвитку.

Закінчила аспірантуру Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (13.00.03 – корекційна педагогіка).

Тема кандидатської дисертації: „Опосередковане корекційне управління розвитком молодших школярів з дитячим церебральним паралічем”.

Основні фахові курси: невропатологія, спеціальна методика математики, спеціальна методика ручної праці, образотворча діяльність з методикою.

Педагогічний стаж: 9 років, з них – 9 років в системі вищої педагогічної освіти в СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 35, серед них 17 у фахових виданнях.

Нагороди: грамоти ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка.

skiba t.yu 116121510Скиба Тетяна Юріївна – викладач, магістр. Вчитель-дефектолог вищої категорії.

Базова освіта: у 1998 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель географії і біології. У 2003 році – Слов’янський державний педагогічний університет, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель допоміжної школи, олігофренопедагог дошкільних навчальних закладів. У 2012 році – Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, ОКР магістр, кваліфікація – керівник підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання).

Основне місце роботи: заступник директора з навчально-виховної роботи КУ Сумської спеціальної загальноосвітньої школи.

Основні фахові курси: спеціальна методика географії, спеціальна методика природознавства.

Коло наукових інтересів: формування мотивації студентів до навчання та самоосвіти.

Педагогічний стаж: 20 років, з них – 19 років у КУ Сумській спеціальній загальноосвітній школі: 19 – на посаді вчителя-дефектолога, 15 – на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи, 10 років – у системі вищої педагогічної освіти (за сумісництвом) у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 25, серед них 10 у фахових виданнях.

Нагороди: грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

lyubchich n.v 1311721556Любчич Наталія Вікторівна – викладач, магістр, старший лаборант кафедри корекційної та інклюзивної освіти.

Базова освіта: у 2008 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР бакалавр, кваліфікація – вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури. У 2010 році – ОКР магістр, кваліфікація – філолог, викладач української мови і літератури. У 2013 році – ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель загальноосвітньої спеціальної (корекційної) школи, логопед.

Основні фахові курси: дитяча література, основи корекційної педагогіки.

Коло наукових інтересів: сучасні підходи до процесу викладання української мови в спеціальних загальноосвітніх закладах для розумово відсталих учнів.

Педагогічний стаж: 6 років, з них – 4 роки в системі вищої педагогічної освіти в СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Наукові публікації: 5, серед них 3 у фахових виданнях.

Нагороди: грамоти ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка.

bugriy v.s 773417017Бугрій Володимир Станіславович – доктор педагогічних наук, професор.

Базова освіта: у 1987 році закінчив Харківський державний університет за спеціальністю «Історія», здобувши кваліфікацію історика, вчителя історії та суспільствознавства.

У січні 2006 року успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Становлення та розвиток системи краєзнавчої роботи в школах Північно-східної України (20 –30‑ті рр. ХХ ст.)» за спеціальністю 13.00.01 – історія педагогіки та загальна педагогіка.

У лютому 2013 року захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток системи шкільного краєзнавства в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.)» за спеціальністю 13.00.01 – історія педагогіки та загальна педагогіка. У квітні 2015 року отримав вчене звання професора кафедри історії України.

Коло наукових інтересів: дослідження історичного краєзнавства, історії рідного краю, історії освіти, історіографії історії України.

Наукові публікації: основні результати науково-дослідної роботи Бугрія В. С. представлені у 75 працях.

Нагороди: праця відзначена почесними грамотами прем’єр-міністра України (2009 р.), голови Сумської обласної державної адміністрації (2008 р.), Сумського міського голови (2010 р.).

Кукса Наталія Вікторівна – доцент. З відзнакою закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (2005) зі спеціальності «Фізична реабілітація та соціальна педагогіка».

Кандидат педагогічних наук, спеціальність – «Корекційна педагогіка». Тема дисертації – «Розвиток функціональних можливостей рук у дітей 5-10 років зі спастичними формами церебрального паралічу» (рішення президії ВАК України від 14.10.2009, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського).

Доцент кафедри «Здоров’я людини та фізичної реабілітації» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 17.01.2014).

Наукові публікації: автор близько 50 наукових публікацій, з них 13 – у фахових наукових виданнях України, 2 навчально-методичних праць.

Аспіранти – Курєнкова Анна Володимирівна, Почкун Юлія Олександрівна, Омельченко Вікторія Миколаївна, Махоня Вадим Ігорович

***

Робота зі студентами

***

***

Основні публікації ПВС кафедри у наукометричних базах даних

Перелік основних публікацій ПВС кафедри за останні роки

***

Перехід на офіційну сторінку

Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти

 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

На сайті

На даний момент 96 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW