× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

24 травня 2011 року в Ботанічному саду Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка відбулася мистецька благодійна акція «Бузковий блюз».

Мета– засобами мистецтва привернути увагу громадськості до проблем ботанічного саду та залучити кошти на його розвиток.

Філософським підґрунтям акції стала ідея про гармонію людини і природи як життєво важливу умову їх існування.

«Бузковий блюз» було започатковано у 2009 році за ініціативи представників факультету мистецтв та природничо-географічного факультету.

Ботанічний сад є пам’яткою садово-паркового мистецтва і має статус державного заказника. Понад 60 років існує ця перлина у зеленому вбранні нашого міста. У його реєстрі налічується більше тисячі видів рослин, серед яких близько двохсот – рідкісні. Цей об’єкт природо-заповідного фонду, наукова та навчальна база природничо-географічного факультету, потребує сьогодні уваги та підтримки.

Завдяки зусиллям митців простір ботанічного саду перетворився на картинну галерею під відкритим небом. Тут експонували свої роботи студенти факультету мистецтв та вже відомі на Сумщині майстри пензля: член Сумської обласної організації Національної спілки художників України Ігор Василевський та Заслужений художник України Олександр Чередниченко.

Яскравим акцентом у звучанні «Бузкового блюзу» став концерт під відкритим небом. Успішно змагався з пташиним співом чарівний голос випускниці факультету мистецтв, нині солістки Сумської обласної філармонії Тетяни Середіної, (концертмейстер – Олександр Желудков).Романс Рахманінова на слова Бекетової «Бузок», який прозвучав у виконанні Тетяни, став своєрідним музичним епіграфом свята. Проникливістю та глибиною фортепіанного звучання зачарував слухачів доцент кафедри музично-інструментального виконавства Сергій Зуєв. Вдало озвучили «Бузковий блюз» джазові обробки випускника факультету мистецтв Івана Куліжнікова (їх виконав філармонічний квартет саксофоністів під його керівництвом). Торкнулося струн душі кожного слухача звучання ансамблю скрипалів «Кантабіле» (керівник – Заслужений діяч мистецтв України Валентина Макарова, концертмейстер – Заслужений діяч мистецтв України Людмила Макарова).

Музики на теренах ботанічного саду мала особливу магічну силу, та все ж головною героїнею святкового дійства стала квітуча бузкова алея, що своїм п’янким ароматом та щемливою красою надихала всіх присутніх. Мимоволі народжувалися рядки: «У цвітінні бузку бездоганність мелодій…/ Вітер спогадів грає на струнах мрій./ Слухай музику квітів – скрипку долі почуєш./ Для добра і любові своє серце відкрий.»

Висновок мистецької благодійної акції «Бузковий блюз»: ми не тільки можемо, але й зобов’язані зберегти ботанічний сад як унікальну перлину у зеленому вбранні нашого міста. Людина має відмовитися від стратегії управління природою та активізувати природоохоронну діяльність. Тільки за цих умов будемо бачити зорі над головою. Хочеться вірити, що руїна обсерваторії, яка знаходиться на території ботанічного саду, стане не пам’ятником нашій безгосподарності, а засобом долучення людини до зоряного неба та гармонії небесних сфер.

У бузковій симфонії квіту,

Що співа про весняні дива,

Давній міф про гармонію світу

У глибинах душі ожива.

Сила Музики нас сполучає

Із звучанням небесних світил.

Голос серця про те сповіщає,

Що не будеш щасливим без крил.

То ж рушай у сміливому злеті

До натхненного здійснення мрій,

До Добра і Любові.

Планеті пісню серця сміливо відкрий.

Автор ідеї та куратор мистецької благодійної акції «Бузковий блюз» –

Лідія Тарапата-Більченко

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 343 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.